• 15 temmuz demokrasi ve şehitler kokoreççisi

  1.
  Şaka değil gerçek olan kokoreççidir.
  Buyrun;
  15 temmuz demokrasi ve şehitler kokoreççisi
  9 -2 ... tengir budun
 • şamil tayyar ın nato ya terör örgütü demesi

  1.
  akp'li şamil tayyar'ın haddini aşmasıdır.
  iktidar partisinin bir milletvekili, türkiye'nin de üye olduğu bir uluslararası kuruluşa "terör örgütü" diyemez, bu neresinden bakarsanız bakın rezalettir, skandaldır.
  o halde sayın şamil tayyar'a göre türkiye'de bu terör örgütü'nün bir üyesi, bir parçası...
  sen şimdi nato'ya "terör örgütü" diyerek türkiye'ye de terörist diyorsun şu durumda.
  http://www.diken.com.tr/a...eror-orgutu-haline-geldi/

  şimdi bu tiplere bakınca tayyip erdoğan'a acıyorum gerçekten.
  bu şamil tayyar gibiler gazlıyor erdoğan'ı.
  aslında erdoğan belki de iyi bir insan, ama şu çevresine bakın.
  şeyh uçmaz mürit uçurur...
  7 ... tengir budun
 • aladağ yurt yangınında yöneticilere tahliye kararı

  1.
  günün rezillik haberidir.

  adana-aladağ'da yanarak katledilen kız öğrencilerin acısı daha tazeyken, tutuklu olan yurdun bağlı bulunduğu derneğin, yani süleymancıların yöneticileri tahliye edilmiş.

  yurttaki kilitli yangın kapılarının.
  yurtta bulunmayan yangın alarm ve söndürme sisteminin sorumlusu kim?
  yanarak can veren öğrenciler mi?

  tahliye neden?
  allah belanızı versin.
  http://www.hurriyet.com.t...cilerine-tahliye-40343876
  7 ... tengir budun
 • fransız kızları ile kıyafet değiştiren askerler

  1.
  nazi ordusu'nun askerleridir.

  adamlar nasıl bir fantazi dünyasına sahiplerse, savaşta bile fantazi yapmışlar amk.
  fransız kızları ile kıyafet değiştiren askerler

  görselde fransa'yı kolayca ele geçiren alman ordusuna mensup iki askerin, fransız sevgilileri ile kıyafet değiştirerek hatıra pozu verdiklerini görüyoruz.

  buradan da göreceğimiz üzre düşman askerleri ile sevişen fransızların ne kadar orospu bir millet olduğunu kolayca söyleyebiliriz.
  13 -4 ... tengir budun
 • 24 milyon dolara bakkalını satmayan filistinli

  9.
  filistinlilerin yahudilere toprak sattığına dair somut belge isteyen arap sevici için bir de somut belge göstereyim.

  belge: Başbakanlık Osmanlı Arşivi, Y.PRK.AZJ. 27/39

  içerik;

  15 Ağustos 1893′de üç Filistinli yöneticinin gönderdiği bir rapor, Filistin’de yaşananları, ihanet ve gafletleri bir bir ortaya koyuyordu.
  Raporu, Akkâ’nın eski Umumî Müdürü Nabluslu Muhammed Tevfik, Bihke’nin eski Reji Müdürü Muhammed Said ve Bihke’ye bağlı Bihar Nahiye Müdürü Beyrutlu Suphi Efendiler hazırlamışlardı.
  Bu iki sayfalık önemli raporu sadeleştirerek ve kısaltarak Filistin’i kimlerin sattığını merak edenlerin dikkatlerine sunuyorum.

  “Romanya ve Rusya göçmeni Yahudilerin Osmanlı ülkesinde, özellikle Filistin’de iskanları, Filistin’e girmeleri ve burada arazi satın almalarının padişahın yüce emri ile yasaklandığı herkesçe bilindiği halde, bazıları özel çıkar ve menfaatleri, bazıları da bozguncu, zararlı fikir ve düşüncelerinin etkisiyle bu emre uymamışlardır.

  1890 senesinde Yafa ve Hayfa kasabalarında Baron Hirsch’in adamları Mösyö Henger ve Mayer Zelyan aracılığı ile Yahudiler için toprak satın alınmış, Rus tebaası 140 aile Hayfa havalisine yerleştirilmişti.
  Bu işte onlara Akka Mutasarrıfı Sadık Paşa, eski Hayfa Kaymakamı Mustafa Efendi Kanevetti, yeni Hayfa Kaymakamı Ahmed Şükrü, Akka Müftüsü Ali, Hayfa Belediye Reisi Mustafa ve Hayfa idare Meclisi Azasından Necip Efendi aracılık yapmışlardı.
  Bu ekip, düzenledikleri sahte mukavele ve belgelerle eski Adana Mutasarrıfı Şakir Paşa ve Cebel’i Lübnan ahalisinden Selim ve Nasrullahi’l-Havari’nin vaktiyle 800 liraya aldıkları Hayfa yakınlarındaki mülkleri; Hazire, Dordore ve Nefbate çiftliklerini 18.000 liraya satmış, ayrıca kendileri de 2.000 lira aracılık parası almışlardı.

  Bu satış sonrası bir gece içinde Hayfa Polis Memuru Aziz ve Zabıta Memuru Yüzbaşı Ali Ağaların marifetiyle Rus göçmeni 140 aile Hayfa sahillerindeki bu araziye yerleştirilmişlerdi.

  Padişahın emri nedeniyle arazi satışının yasak olduğunu çok iyi bilen Hayfa Belediye Başkanı Mustafa Efendi, selahiyetini kullanarak sahte ve kadim tarihli bir ruhsatname ile burada 140 haneli yeni bir Yahudi köyü kurmuş, onlardan bir de vergi alarak yıllardır Osmanlı vatandaşı olduklarını belgelemeye çalışmıştır.

  Bununla da yetinmeyen Mustafa Efendi güya bunların yıllarca Safed ve Taberiyye kazaları arasında bulunan “Mizrate’l-Hafize” köyünde asırlardır yaşadıklarını, ama nüfuslarının unutularak kaydedilmediklerini ileri sürerek onları Osmanlı nüfusuna kaydetmiş, 140 fakir Yahudi ailesinin altısından, birer mecidiye, toplam altı mecidiye, “nüfusa geç kaydolma” cezası almıştı.

  Böylece, bir gecede 140 Yahudi aileye Osmanlı vatandaşı olarak fakirlik ilmuhaberi verilip, birçok devlet hizmetinden bedava yararlanmaları sağlanmıştı.”

  Şikâyetçilere göre Hayfa ve Akka’da bu yolla, Yahudilerin iskânı sürekli hale ettirilmiştir.
  Bundan başka, Baron Bilavaroş’un vefatıyla sahipsiz kalan Zemarin köyüne Yahudi koloniciler el koymuş, Baron Roşeyle yönetimindeki 700 hane Yahudi bu köye yerleştirilmişti.
  Daha sonra da her ne yapılmışsa yapılmış bu arazi Yahudilere Padişahın emrine aykırı olarak satılmıştı.

  Bu köyün çevresindeki Eşfiya, Emma’l-Altun ve Emma’l-Cemal adlı üç köy de bu arazinin içinde gösterilmiştir. 2-3 bin kuruş kıymetinde harap bir arazi, Akka Mutasarrıfı Sadık Paşa tarafından 2.000 liraya Yahudilere satılmıştır.

  Hayfa ve Yafa arasında bulunan Hazine-i Hassa ile bitişik, dönümü bir kuruştan alınan Haşmezrezzake adlı 30 dönüm arazi, 30 bin liraya Yahudilere satılmıştı.
  Yine dönümü 3 kuruşa alınan beşbin dönümlük arazi de 15.000 liraya Yahudilere satılmıştı. Bu, şebekenin faaliyetlerini bütün bütün ortaya çıkarmıştı.

  Yahudîlerin maddî fedakarlıkları sonucu onlarla iyi geçinen yerel yöneticiler genelde onlara itibar etmiş, Müslümanlara fazla yakınlık göstermemişlerdir.
  Bunlardan biri olan Maykeri Nahiyesi Müdürü Çerkes Ali Ağa, Yahudilerin kalp akça bastıkları ihbarı üzerine, Yahudi köylerine gidip soruşturma yapmak isteyince tahkir ve saldırıya uğramış, daha sonra da onların girişimleriyle azledilmişti. Onun gönderilmesinden cesaret alan Yahudîler, bir takım silah ve mühimmat depolamaya, gizli eğitim kurumları açmaya ve kendilerini engelleyebilecek kişileri hapis ve işkence ile yıldırmaya başlamışlardı.

  --------------------------
  bu filistin'de yahudilere nasıl toprak satıldığının ufak bir örneği.
  geneli filistinli-arap olan yerel idarecilerin, yahudilere toprak satışı padişahın emri ile yasak olmasına rağmen nasıl rüşvet ve yolsuzluk çarkına girip filistin'i sattıklarının türk devleti'nin arşivlerinde kayıtlı olan belgesidir.
  8 -2 ... tengir budun
 • 24 milyon dolara bakkalını satmayan filistinli

  5.
  ecdadı ülkeyi sattı evet.
  bildiğin sattı.
  üstelik osmanlı'da yahudilere toprak satışı yasak olmasına rağmen, bu filistinli dingiller vatanlarını, topraklarını yahudilere sattı.

  yukarıda hakaretamiz ifadeler kullanan beyinsiz, iyi oku bunları.

  1837'de yapılan nüfus sayımına göre filistin bölgesinde yaşayan yahudi sayısı sadece 9000 idi ve osmanlı filistininde yahudilerin mülk edinmesi yasaktı.
  filistinde 9000 yahudi yaşıyordu, ama bunların tapusu yoktu.

  bütün bunlara rağmen filistin'e yahudi göçü başladı ve filistin'deki ilk yahudi yerleşimi 1860 yılında kuruldu.
  yahudilerin ilk yerleşimi kurdukları tarihte de filistin'de yahudilere toprak satışı yasaktı.

  yahudiler 1882'de filistin'deki 2. yerleşimlerini kurduklarında filistin'de yaşayan yahudi nüfus 45.000 olmuştu, bunların çoğu da rusya'dan göçen yahudilerdi.
  bu yahudilere tam 30.000 dönüm toprak satıldı.(30 kilometre kare)

  yahudiler bu toprakları yahudi kimlikleri ile değil, alman, ingiliz, avusturya macaristan vatandaşı kimlikleri ile aldılar.
  tıpkı kuzey ırak ve güneydoğu anadolu bölgesinde bugün yaptıkları gibi Yahudiler satın aldıkları toprakları kendi adamları olan yerli halktan kimselerin üzerine tapu çıkararak alıyorlardı.

  yahudilere toprak satışı yasak olmasına rağmen bir şekilde toprak almaları, bu alımlarda rayiç bedelin çok üzerinde paralar ödemeleri filistinli arapları iştahlandırdı.
  öyle ki araziler ederinin 2-3 misline alıcı buluyordu.

  Yüksek fiyatları gören arap toprak sahipleri ve şeyhleri hızla toprak satmaya başladılar.
  Arap toprak sahipler aldıkları parayı yahudilerin açtıkları bar, pavyon gibi eğlence yerlerinde yahudi kızları ile yediler.
  Yahudilerin parası böylece yeniden yahudilere dönüyordu.

  abdülhamit han bu geçen yıllar içinde her ne kadar yahudi yerleşimine izin vermiyor görünse de, "tavşana kaç tazıya tut" politikası izliyordu.

  zaten bugünkü israil'in kemik nüfusu ve israil ordusu'nun temelini oluşturan haganah birlikleri hep abdülhamid'in döneminde yeşerdi.

  1908'de abdülhamid'in son döneminde filistin'deki yahudi nüfus 100 bini aşmıştı.
  1. dünya savaşı'nın neticesinde filistin'i kaybettiğimizde ise yahudiler filistin'de 480.000 dönüm (480 kilometrekare) toprağa sahipti artık...bu satın alınan toprakların çoğu da filistinli arapların üzerine kayıtlıydı...

  Filistin ingilizlerin idaresine geçince Yahudilere arazi satış yasağı kaldırıldı.
  Toprakların tapusunu artık kendi üzerlerine alabilirlerdi. ingilizlerin de yardımı ile yahudiler arapların üzerinde tapu kaydı bulunan bu toprakları kendi üzerlerine geçirdiler.

  Satın aldıkları toprak miktarı 1925 te 944.000 dönüme, 1927 de 1.124.000 dönüme ve 1930 da 1.700.000 dönüme çıktı.
  Toprak almaya devam ettiler..

  1920-1936 yılları arasında ingilizler 290.000 yahudinin Filistine göçüne yardımcı oldular.
  1932 de Hitler’in iktdara gelmesi ile göçler hızlandı.
  Hitler'i iktidar yolunda finanse edenlerle yahudilere toprak satın alınması ve göç için yardım edenler aynı bankerlerdi.

  1917’de Filistin’de 156.000 Yahudi, 644.000 Filistinli Arap vardı.
  1922’de 185.000 Yahudi, 663.000 Arap vardı.
  1931’de ise Yahudilerin sayısı 274.616, Araplarınki 750.000 idi....

  filistin'de yahudiler sadece toprak satın almıyor, aynı zamanda sanayi kuruluşları, şirketler, ticarethaneler kuruyorlar, bölge ekonomisini tamamen ele geçiriyorlardı.

  bütün bunları da o acıdığınız, üzüldüğünüz arapların yardımlarıyla, onları kullanarak yapıyorlardı.

  araplar kolay paraya alışmıştı artık.
  filistin'de kurulan yahudi banker firmalarından kolayca kredi, borç para da alıyorlardı.
  e haliyle bu borçlar ödenmedikçe ellerindeki yegane servet olan topraklarını ufak ufak ipotek ederek yahudilere devrediyorlardı.

  neticede 1948'de gelinen noktada israil'in kuruluşu tamamen arapların bilinçsizliği, para sevdasının ürünüdür.

  bugün yukarıda kahramanlık methiyeleri düzdüğünüz bakkalın bir servet karşılığı dükkanını satmıyor olması filistin için de israil için de sembolik de olsa bir anlam içermemektedir artık.
  iş işten çoktan geçmiştir.
  25 -5 ... tengir budun
 • 1949 da tarabya da denize giren kadınlar

  1.
  eski türkiye'ye ait fevkalade güzel bir enstantanedir.

  1949 türkiyesi;
  1949 da tarabya da denize giren kadınlar

  2010'lu yılların türkiyesi;
  1949 da tarabya da denize giren kadınlar
  7 -3 ... tengir budun
 • vahdettin in sattığı ya da kiraya verdiği camiler

  1.
  chp'ye ve cumhuriyet türkiyesine mal edilmeye, yamanmaya çalışılan ibadet yerleridir.

  evet, hain olduğu kadar işbirlikçi bir padişah olan, bu yüzden de müslüman dünyasında hiç de itibar görmeyen, iplenmeyen bir halife olan vahdettin'in bu vatana ettiği ihanetlerden biri de istanbul'daki bazı camileri satması ve/veya kiraya vermesidir.

  vahdettin'in sattığı camiler şunlardır;

  taksim mehmetçik camii;
  vahdettin'den önceki dönemde fransızlara satılan taksim kışlasının içinde kalan bu cami o dönem satış işleminden muaf tutulmuştu. lakin vahdettin döneminde kışlanın içindeki bu cami de fransız istanbul Emlak Şirket-i Osmaniyesi adlı şirkete 7000 lira bedelle satılmıştır.

  ayasofya camisi mahzeni.

  mustafa ağa camii 1300 lira bedelle Harunaçi Efendi’ye satılmıştır.

  Zeynep Sultan Camii; sultan mahmud türbesinin karşısında bulunan cami satılmıştır. bugün büfe olarak işletilmektedir.

  sultan mahmud türbesinin yakınındaki bir cami daha satılmış, burası yıkılarak depo yapılmıştır.

  kiraya verilen camiler;

  •Üsküdar'daki Tahir Efendi Camisi depo olarak kullanılmak üzere Amerikalılara kiraya verildi.

  Bereketzade Camisi; rum bir tüccara kiralanmıştır.

  beyoğlu hüseyin ağa camii;
  beyoğlu'nda bulunan bu cami de önce satılmak istenmiş, ama gelen tepkiler nedeniyle satışından vazgeçilip kiraya verilmiştir.
  camiyi kiralayan şirket cami bahçesindeki araziye apartman yapmak istemiş, ama kurtuluş savaşı kazanılınca kira sözleşmesi iptal edilip buna izin verilmemiş, cami ve arazisi atatürk'ün talimatıyla vakıflar müdürlüğüne devredilmiştir.
  tamiratın ardından da caminin hemen önüne şu yazı yazılmıştır;
  vahdettin in sattığı ya da kiraya verdiği camiler

  bunlar dışında vahdettin tarafından satılan ve kiraya verilen medreseler, mezarlıklar, imaret ve hamamlar da vardır.
  bunlardan bazıları şunlardır;

  •Laleli’de Sultan Mustafa Han Medresesi önce satılmış, sonra yıkılmış ve yerine Laleli apartmanları yapılmıştır.

  •Üsküdar’daki Acıbadem Dergâhı yıkılıp yerine yabancı bir şirket tarafındanTramvay Fabrikası yapılmıştır.

  •Bahçekapı’daki Hamidiye Medresesi kiraya verilmiştir.

  •Eyüpsultan’daki Mihrişah imareti ardiye olmak üzere kiraya verilmiştir.

  •Kasımpaşa-Beyoğlu Müslüman mezarlığı satıldı.

  •taksim'deki ermeni mezarlığı general harrington'a tahsis edilmiş, general de buraya futbol sahası yaptırmıştır.

  evet, işte iktidarları döneminde sayısız cami yıktıran ama yine de utanmadan "chp döneminde camileri ahır yaptılar"
  diyen akp'lilerin vahdettin sevgisinin nedenlerinden biri...
  cami düşmanlığı bunların ortak noktalarıymış demek ki.
  7 -2 ... tengir budun
 • antarktika da üs sahibi olan ülkeler

  1.
  üzerinde yaşam olmayan tek kıta olan antarktika'da askeri ve araştırma üssü olan ülkelerdir.

  arjantin---->13 adet.
  şili---->11 adet
  rusya--->9 adet
  avustralya---->8 adet
  birleşik krallık--->7 adet
  japonya--->4 adet
  abd------>3 adet
  almanya--->2 adet
  çin----->2 adet
  hindistan--->2 adet
  yeni zelanda--->2 adet
  isveç--->2 adet
  italya--->1 adet
  brezilya--->1 adet
  bulgaristan--->1 adet
  finlandiya--->1 adet
  belarus--->1 adet
  fransa--->1 adet
  güney kore--->1 adet
  norveç--->1 adet
  peru--->1 adet
  polonya--->1 adet
  romanya--->1 adet
  pakistan--->1 adet
  güney afrika--->1 adet
  belçika--->1 adet
  ispanya--->1 adet
  ukrayna--->1 adet
  uruguay--->1 adet
  çek cumhuriyeti--->1 adet
  ekvador--->1 adet
  1 ... tengir budun
 • antartikaya türk üssü kurulması

  2.
  haberde geçen şu tümce; "dr.kalkan, bulgaristan antarktik üssü enstitüsüne gönderilmiş..."

  bu tümce çok etkiledi beni.
  yani buradan anladığım kadarıyla bulgaristan'ın antarktika'da üssü var sevgili arkadaşlar.

  bulgaristan'ın, ellerinden naim süleymanoğlu'nu çekip aldığımız o ülkenin bile üssü varmış antarktika'da...

  gelsin biri sıksın kafamıza da ölelim yaşamayalım daha fazla amk...

  not: bu arada antarktika'da bir vostok gölü var, dünyanın en gizemli yerlerinden biri. buz tabakasının tam 4000 metre altında olan bu göle bir türlü ulaşılamıyormuş.
  hazır oraya üs kurmuşken bizim afyonlu sondajcıları gönderelim oraya da pat patlar ile nasıl sondaj yapılır tüm dünyaya göstersinler.
  antartikaya türk üssü kurulması
  7 -1 ... tengir budun
 • mason temalı filmler

  7.
  konu genelinde masonluğu, masonik yapılanmayı ve mason örgütlerini işleyen filmlerdir.

  (bkz: the da vinci code)
  (bkz: angels and demons)
  (bkz: eyes wide shut)
  (bkz: National Treasure)
  (bkz: National Treasure Book of Secrets)
  (bkz: the ninth gate)
  (bkz: The Skulls collection)
  (bkz: lara croft tomb raider)
  (bkz: Lara Croft Tomb Raider The Cradle of Life)
  (bkz: indiana jones Raiders of the Lost Ark)
  (bkz: indiana Jones and the Temple of Doom)
  (bkz: indiana Jones and the Last Crusade)
  (bkz: indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)
  (bkz: the devil s advocate)
  (bkz: from hell)
  (bkz: Tombstone)
  (bkz: The Freemason)
  (bkz: spartan)
  (bkz: brother s war)
  (bkz: Slacker)
  (bkz: murder by decree)
  (bkz: The Affair of the Diamond Necklace)
  (bkz: Anatomie)
  (bkz: Can t Hardly Wait)
  (bkz: Conspiracy Theory)
  (bkz: The Librarian Return to King Solomon s Mines)
  (bkz: The Librarian The Curse of the Judas Chalice)
  (bkz: Lies and Illusions)
  (bkz: The Pyramid)
  (bkz: Revelation)
  (bkz: Sands of Oblivion)
  (bkz: Secrets)
  3 ... tengir budun
 • akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması

  1.
  akp'nin periskopçu milletvekili yeliz hanım'a dair bir gerçek.

  yeliz fetö'nün hizmet ablalarındanmış meğer.
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  akp li yeliz in azılı bir fetöcü olması
  3 ... tengir budun
 • tbmm milli eğiitim komisyonu üyesi olan yeliz

  1.
  bizim yelizdir.
  bildiğimiz yeliz, periskopçu olan...

  türkçe'YE de fevkalade hakimdir kendisi.

  eğitim şart;
  https://i.hizliresim.com/LZzYLG.jpg

  kazte;
  https://i.hizliresim.com/BvQRQj.jpg
  (kazte); gazete demek istiyor.

  kazte volume2;
  https://i.hizliresim.com/DBb8pO.jpg

  başbakan-ımız-la;
  https://i.hizliresim.com/JqJ7go.jpg

  bu ve bu gibi benzer birçok örnek.
  yeliz, lütfen türkçemizi katletme.
  2 ... tengir budun
 • fırat kalkanı operasyonunda türk askeri çadırı

  1.
  harika bir detay barındıran çadırdır.
  fırat kalkanı operasyonunda türk askeri çadırı

  (bkz: mustafa kemal in askerleriyiz)
  19 -2 ... tengir budun
 • mustafa kemal atatürk

  11633.
  dünyada samimi ve içten bir şekilde sevilen belki de tek lider, tek önder...

  bakınız atatürk'ü sevmeyen, hazmedemeyenlerin de derdi bu zaten.
  bir tanesi bile şöyle bir sevgiye nail olamamış;

  mustafa kemal atatürk

  ne kadar içten.
  ne kadar sevgi dolu bir öpücük...

  çıkar için değil, menfaat için değil, ihale almak, kamu görevine yerleştirilmek için değil.
  atatürk olduğu için, ulu önder olduğu için seviliyor...

  şimdi git ister başkan ol, istersen peygamber ol.
  kalplere sevgi değil korku koyarsın, baskı koyarsın anca.

  ama siddin sene de geçse bir atatürk olamazsın...
  15 -2 ... tengir budun
 • topkapı sarayındaki yangın alarm butonu

  1.
  yüzlerce yıllık iznik çinileri ile muhteşem bir şekilde(!) bütünleşmiş olan butondur.
  topkapı sarayındaki yangın alarm butonu

  yapacağınız restorasyonu,
  tarihe olan saygınızı sikeyim...

  spiral taş ile çinileri kesmiş resmen orospu çocukları.
  17 -1 ... tengir budun
 • 1926 türkiyesi vs 2017 türkiyesi

  1.
  neden geri kalmış bir ülke olduğumuzun göstergesi olan versustur.

  1926 türkiyesi vs 2017 türkiyesi

  (bkz: gerçek türkiye bu değil)
  5 -1 ... tengir budun
 • atatürk ün portakal soyarken çekilmiş fotoğrafı

  1.
  ulu önder'in 1937 yılındaki mersin ziyaretinde çekilmiş fotoğraftır.
  ulan, bir insan portakal soyarken bile karizmatik olabilir mi?
  evet olabilir işte.
  atatürk ün portakal soyarken çekilmiş fotoğrafı
  75 -12 ... tengir budun
 • dünyanın en güzel heykeli

  1.
  şüphesiz ki benjamin victor tarafından yapılan bronz Bathsheba heykelidir.
  dünyanın en güzel heykeli
  dünyanın en güzel heykeli

  Bathsheba; hz davut'un yıkanırken rontgenleyerek aşık olduğu karısıdır, hz süleyman'ın annesidir.
  zaten ismi de buradan gelir.

  bath+sheba, yani banyo yapan saba'lı kadın ya da bir kraliçe-asilzade...

  tarih saba kraliçesi/melikesi belkıs'tan bahseder. belkıs batı kültüründe Makeda olarak bilinir.
  hz süleyman'ı ziyaret eden belkıs, ona hayran olur ve birbirlerine aşık olurlar.

  şimdi bilinenlerden yola çıkarsak Bathsheba olarak adlandırılan kadın işte bu saba melikesi belkıs olabilir.
  yani hem davut, hem süleyman aynı kadınla aşk yaşamış olabilirler ki, bazı kaynaklar bu saba kraliçesini "lilith" ile özdeşleştirmiştir.

  neyse ya fazla uzatmayalım, sizi ilgilendiren detaylar zaten kadının seksiliği, onu da zaten görselde verdim.
  buraya kadar okuduysanız bir zahmet araştırın bu kadını.
  10 ... tengir budun
 • athena tapınağının taşları ile cami yapılması

  1.
  manisa'da ortaya çıkarılan tarih skandalı.

  aigai antik kentinde bulunan tam 2800 yıllık athena tapınağı'nın taşları sökülerek, tapınağa 8 km mesafede bulunan seyitli mahallesi'ndeki caminin yapımında kullanılmış.

  işte manisa'daki 1953 yılında inşa edilen athena camii;
  athena tapınağının taşları ile cami yapılması
  athena tapınağının taşları ile cami yapılması
  athena tapınağının taşları ile cami yapılması

  http://www.haberler.com/c...yapmislar-9184613-haberi/

  bonus: aigai antik kentindeki athena tapınağı'nın son hali;
  athena tapınağının taşları ile cami yapılması
  13 -2 ... tengir budun
 • yeni şeyler getiriyorum