• ben bu yazıyı zall a yazdım

  .
  sabah annen, eşin, halan, kardeşin, amcan, dayın, teyzen, vs, vs uyandı,
  ve dediler ki;
  " ben şu oğlumun, eşimin, abimin, kardeşimin, yeğenimin kurduğu ve türkiye'nin 2. büyüğü yaptığı sözlüğe bir göz atayım da gururlanayım."
  tıkladılar sitenin linkine, girdiler içeri.
  gündeme baktılar ve bizim her gün benzerlerine maruz kaldığımız şu görüntüyle karşılaştılar.
  (bkz: sabahleyin kuzenle çırılçıplak yatıldığını görmek)
  (bkz: aniden gelen kuzene kayma isteği)
  (bkz: anal seks sırasında osuran kadın)
  (bkz: ablasını tokmaklayana enişte diyen gavat)
  (bkz: bacısına buz dansı yaptıran abi)
  (bkz: bacısına kocan iyi pompalıyor mu diye soran abi)

  kızardılar, üzüldüler ve hiç ses çıkarmadan gittiler.
  39 -8 ... totonok folmondoko boton gomo
 • yazmama kararı ve moderasyonun aidiyet sorunu

  .
  ***
  ön not: bu başlık sübyancılar, pedofiller, ötekileştiriciler, önüne geleni terörist, vatan haini, meriç olarak suçlama manyaklığında olanlar,
  tüm dünyaları üreme organlarından, üreme organı eylemlerinden ibaret sapıklar için açılmamıştır.
  milliyetçiliği kürtlere, dindarlığı laiklere, mezhepleri alevilere küfürden ibaret soytarılar için de açılmamıştır.
  ben müslüm' im, en üstün benim, herkese her türlü ahlaksızlık, şerefsizlik yapmak benim hakkımdır diyen sefiller için de açılmamıştır.
  ayrıca üstüne basa basa yazayım, sözlüğe ve moderasyona desteği, " moderasyon kıçı yalamak " sananlar için ise hiç açılmamıştır.

  kısacası yukarıda saydığım zerzavat diktirsin gitsin, kendi sefil başlıklarında aşna fişne olsun.

  ***
  gelelim soruna.2017 yılının özellikle aralık sonu, 2018 yılının başı itibarıyla sol frame öyle böyle değil, resmen bok çukuru olmuştu.
  kendilerine troll süsü veren ne kadar sefil, sapık, manyak varsa arzı endam etmişti.

  ve 03.01.2018 de şu iki başlığı açtım ve tepkimi dile getirdim.
  (bkz: #38575650)
  (bkz: 2 gündür sübyancı ensest başlıkların tavan yapması)
  (bkz: #38575879)
  (bkz: sözlüğün sözlüğün piçine kalması)

  eğer bu tepkiyi yalnızca ben gösterseydim, haklı olarak " ahlak saplantılı bir zevat " der geçerdiniz.
  ama değil. aynı günlerde birçok yazar bu konuda tepkisini ortaya koyuyordu.

  ve geldik 16.01.2018 tarihine.
  tengir budun adlı yazar "uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı" başlığını açtı, ve o başlıkta düşüncemi açıkça belirttim.
  o günden bugüne yazmadım ve bir kenara çekilip olanı biteni izledim.

  ***
  moderasyona not:
  " uludağ sözlük tek tip elbise giyenlerin değil çok renkli farklılıkları ve farkındalıkları olan üyelerin özgür platformudur. " diye biliyorum. yoksa değil mi ?
  " uludağ sözlük özgür ve farklı düşünce ve görüşlerin yaşadığı ve kendini ifade ettiği paylaşım ve tartışma platformu " diye biliyorum. yoksa değil mi?
  özgürlük, paylaşım ve tartışma; sefillerin troll olacağım " ayağına " eline bamyasını alıp ahlaksızca, şerefsizce gezmesi midir ?
  ***
  gördüm ki; yazmama kararım doğrudur ve yerinde bir tepkidir.
  ve bu konuda moderasyon sözlüğe, üretken üyelerine sahip çıkmamıştır.
  en çok üzüldüğüm ise;
  her kesimden, çok farklı dünya görüşüne sahip üyelerinin sözlüğe olan aidiyet- bağlılık duygusunu berdar etmiş,
  sözlüğü bir arada tutan bu duyguyu sorumsuzca harcamıştır.

  son not: eğer çaylak yememişsem, silinmemişsem, bu entry'i silmeye zorlanmamışsam gerisi gelecek.
  yok şutlanmışsam... " sapıklar ve manyaklar hariç, tüm yazabilenlere sevgi, saygı ve muhabbetle... hoşçakalın. " ...
  bir arestosthenes vardı der güler geçersiniz...
  şutlanmamışsam... özellikle şu " başka sözlük " konusunda da bir iki çift sözüm olacak.
  12 -21 ... eratosthenes
 • uludağ sözlük

  .
  Entry girmeme eylemiyle alakalı eklemek istediklerim var, belki Uzun bir süre bundan başka bir entry girmem.

  Söz konusu eylem başladığında işlerimin yoğunluğu nedeniyle (gerçi hala yoğun) zaten pek fazla uğrayamıyordum. Bazı sebeplerle entry girmeme eylemi başlatılmış, katılmam istenince ben de destekledim. Pedofili, tecavüz Ve hakaret konusunda oluşturulan tepkiye katılıyorum. Ancak tüm bu eylemi 2-3 sebebe ve 3-5 trolle bağlamak bence yeterli değil. Mesele pedofili ya da tecavüz övücü başlıklar açmanın çok üzerinde. Sözlüğe reklam almak dışında giriş yapmayan bir admin, o adminin tüm işleriyle uğraştıkları için buraya zaman ayıramayan 3 moderatör var. Kurumsallaşma ayağına salça, moonlight gibi adamların zaten yetkileri alınmıştı, Ahde vefa diye profillerinde moderatör yazıyor, başka bir numarası Yok. 22 tane yetkilinin hiçbir halta yaramadığını hepimiz biliyoruz.

  Aslında uzun yazmayacaktım ama ne varsa dökeyim bu Entryde.

  Gammazlanan entryler günler SOnra silinirken mesela 'ben allah in bir lütfiyesiyim' nickli yazara girdiğiniz nickaltı 23 dakika içerisinde silinebiliyor. Neden? Çünkü moderasyonda sevgilisi ya da kankası olan birisi var. Mesela nicki dedektif olan yetkili. Bu herif 3 sene önce seri artı oy vereyim diye ağlayıp mesaj kutumu aşındıran birisiydi. Kim bilir benim gibi kaç kişiye aynısını daha yaptı Ve kısa sürede dehşet karmayla yetkili oldu. Şimdi ne yapıyor? Küfür edilen entryi kendisine atıyoruz, moderasyona yaz diyor. Sen neden yetkilisin? Noldu artı oy diye ağladığın günler?

  Lookin diye başlık açtığınızda 5 dakikada başlık Ve yazar uçuruluyor. Atatürk'e hakaret ettiğinizde başlık Ve yazar haftalarca kalabiliyor? Ya arkadaş sözlükte yazdığı dönemlerde am-göt-meme diye sözlüğün anasını siken, ne yapsa moderasyon tarafından görmezden gelinen ve kollanan lookin, diğer her şeyden daha mı önemli? Ulan bu moderasyon için Atatürk hakkında girilen hakaretler lookin kadar önem taşımıyor mu? Kimse kusura bakmasın bu sözlüğün bitiş noktası bizzat lookin'in konusudur. O karıya bu kadar müsamaha gösterilip, sonu ifşaya giden süreç başlatılmasaydı bu kadar derin ve gizli işlerin yolu açılmazdı. Burayı bozan Ve değiştiren her şey ifşanın olduğu gün Ve sonrasında yaşanmıştır. Zall bile o günden SOnra kendi sözlüğüne küsüp siklememeye başlamıştır. 2017 istatistikleri bile yapılmadı bir yılbaşında, ilk defa hem de.

  Moderasyon çalışmıyor, yetkililerin bir şey yaptığı Yok. Ama bu adamlar inatla değiştirilmiyor. Ama bir tanesi lookin diye entry girse hemen alırlar yetkilerini. Çünkü sözlükteki her şeyin ölçütü lookin olmuş. Bir yetkili çalışmıyor diye yetkisi alınmaz ama lookin diye başlık açsın bakalım yetkisi kalıyor mu?

  Her neyse; bir lafım da bu eylem sonrası 'hadi şu sözlüğe gidiyoruz' diyen arkadaşlara. Ben Zaten ekşi'de, Twitter'da falan yazıyorum. Buraya kızıp başka bir yere gitmeme gerek yok. Buraya kızdım diye toplanıp başka bir yere geçmenin alemi Yok. Ben 7 yıl entry girmişim buraya, iyi ya da kötü bir emeğim var. Ben bu emeği görmezden gelip sırf nazire için başka yere gitmem. Bu saatten SOnra uzun bir süre buraya da yazmam. Çok yazmak istersem gider ekşi'de karalarım bir şeyler.

  Herkese esenlikler dilerim.
  45 -60 ... alkolik oldum
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Bir günü diğer bir güne devrederken sevgili sözlük yazarları, Bir takım manevi sorumluluk gerektiren eylemleri farkettiniz mi?

  Sözlüğün hali net olarak ortadadır.

  Size burada vadedilen imkanların aslında para kazanmak ve sizi kullanmak adına burada olduğunuzu nakşeden faşist düzenin gerçek yüzünü görebildiniz mi? bu aklı selim yazarların burada olmayışı ve sessiz kalışı ile bu kararın farkındalığı vicdanınıza dokunup sizi özünüze döndürebildi mi? insani vasıflarınızı bir nebze olsun hissettirebildi mi?

  Uludağ sözlük yazarlarını bu lanet, homofobik, ensest, faşist, karaktersiz yazarlarıyla beraber peşine sürükleyen yönetim sesini çıkarabildi mi?

  Yalnız bu karara varmadan önce bir uyarı yapayım. Bu başlığı görünce fark ettiniz bir şekilde ve bir örgütlenme oluştu bu sözlükte.

  Yazarları buradan çekip, hesaplarını sildirip, Uludağ sözlüğün kalıbına çizik vurmak değildi hesabımız.

  Yazılanları idrak ederken, girilen entry leri okurken Zall ve yönetiminin ne denli umarsız ve 100 yazarın desteklediği bu temizlenme eylemine gönül veren yazarlara, eski nesillerin dahi dahil olduğu bir çamur at izi kalsın siyaseti ile ilgili bunlar basit, işsiz bu insanlar yaklaşımı denilen yaftalar kimsenin aklından çıkmasın.

  Çıkmasın ki özünüzde bulunan insanı ve ahlakı kaybetmeyin.

  Şunu unutmayın ki bu kararı destekleyen insanlar burada akla ve fikre dayalı olarak hareket ediyor ve burada temiz bir paylaşımı hedefliyor. Neydi bu insanların istedikleri?

  Ahlaksızlığın olmaması, homofobik ve cinsel sapkınlık dolu fikirlerin cirit atmaması.

  Kim söyleyebilir ki bu eylemin arkasında başka bir sebep olsun? Kim bunu ispat edebilir! Hiç kimse...

  Diğer bir taraftan bu karar temiz insanların savunduğu bu eylemin bu platformda, aslında tüm tarafların hepsinin insan olduğu ve eşit şartlarda yazması gerektiği anlamını aşılayan bir isyandır. ama bugün eski ve bizi suçlayan tüm yazarların bilmesi gereken bir şey var oda kazananların daima haklı çıktığıdır.

  Biz bu kararla beraber üstümüze düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

  Bakın, bize burada bu sözlük düzelsin diye serzenişte ve eylemde bulunurken çamur atan herkes bir gün kendi vicdanı ile başbaşa kalacaktır.

  Henüz icat edilmedi inancı vuracak kurşun. Köpekler yalnızca ölüleri öldürebilirler.
  27 -40 ... aynadaki yazar
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  bir sebepten dolayı izin aldım ve birkaç gündür yazmıyorum. uludağ sözlüğün bağımlılık yaptığı söylenir ve ister istemez bir şekilde izinliyken bile sözlüğe yazılır. kaç gündür ne hesabıma girdim ne de sol frameye baktım. resmen ruhum temizlenmiş. hayatıma fokuslandım. o kadar leş bir kitle var ki burada, buraya gelip destek veriyorum deyip fake hesapları ile sözlüğün evveliyatını sikmeye devam ediyor. çoğu yazarı samimi bulmuyorum. yeri gelince yeterince ciddi yazan; yeri gelince de fotoğraf, ses trollü olan bir yazar olarak bu yazmamak eylemini destekliyor, bireysel olarak yazmamaya devam ediyorum. iznim bittiğinde yeniden de alabilirim, bilmiyorum. ama ben, birbirlerine akıl almaz küfürler eden, başkalarına iftira atıp onların damarlarına basarak var olan tiplerin bulunduğu bir sözlükte yazmak istemiyorum. 6 7 yıl evvel sahiden daha güzeldi buralar. ismail alpen denen adamın derdi nedir bilmiyorum ama birçok yazarın emeğini hiçe sayıyor. bu hayatta her şey para değil. üyelerime reklam göstermiyorum dedin, lafını yutup para için gösterdin. özgür sözlük dedin, aktrolleri kolladın. eski nesil yazarların hesaplarını onlardan izin almadan aktrollere verdin. hükümete yaranıp 100 binler kazandın. güven müven bırakmadın insanlarda. hesabını çaldılar oğlum hesabını... tasarımı ve samimiyeti ile ekşi sözlüğü her konuda geride bırakabilecek bir sözlüğü tıklanma sayısı uğruna rezil ettin. taleplerinizi de belirtseydiniz keşke: üye alımları zorlaştırılsın, bir sike yaramayan yazarlar silinsin, çaylaklık sistemi daha da ağırlaştırılsın. bak nasıl tertemiz sözlüğümüz oluyor. bana sözlük mü yok? var. her sözlükte hesabım var, gider oralarda yazarım. birçok yazarda da olduğu üzre uludağ sözlük benim için özeldir.

  hadi ben kaçtım.
  38 -48 ... t i b b
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Toplumun ahlâkî çöküşünün izdüşümü Uludağ sözlüğün son yıllardaki ve de son zamanlardaki halidir.
  Toplumun başındaki isim öyle küfürlü, seviyesiz cümleler kurunca, imam osurursa cemaat sıçrar misali toplumda ve de sözlükte tezahür ediyor.

  Yanlışa tepki vermek gerek elbette. Lakin bunca yıldır yazıyorum tepkilere rağmen değişen bir şey görmedim. Gün geçtikçe daha da kirlendi sözlük. ismailin umurunda değil çünkü. O seviyesiz başlıklara baktığımda ülkemi götürmeye çalıştıkları karanlığın fragmanını görüyorum.

  Eskiden troll başlıklarına yazmama kararı vardı bu tepkinin muadili. Noldu biliyor musunuz, bilgi içeren başlıklara tek kelime yazmayıp o troll başlıklarının altına entryler döşediler. Yazmayın dedikçe yazdılar yeri geldi ben bile yazdım. Noldu o zaman? Bunları biz besledik. Bu boktan başlıkları yazabilecek ahlak seviyesine sahip insanların uçurum gibi korkunç iğrençliklerini besledik. ilgi görmeyen şey yok olur demedik. Taşladıkça günahından arınacağını sanan hacılar gibi ha bire yazdık, taşladıkça şeytanı besledik.
  Bu tepki kesinlikle haklı bir tepki. Ülke yönetiminde de sözlük yönetiminde de söz halkındır, yazarındır. Yönetime yön verecek olan halkın tepkisidir. Tepki, yönetimi doğruya yönlendirmedir.

  iğrenç başlıklara yazmamak, bu tür bir düşüncenin burada yeri yok demektir. Bir kaç aynı yolun yolcusu yazacaktır. Kirliliğin parayla beslendiği günümüzde paralı pis zihinler çoğalıp kışkırtacaklardır.

  işte burada iş zall denen arkadaşa ait. Ama biz güzel şeyler yazdığımız kadar nereye yazmamamız gerektiğini de iyi bilmemiz gerekir.

  Bir ülkenin atasına, inancına, milli değerlerine küfür edildiğinde ses çıkarmayan moderasyon ve zall efendinin bize hesap vermesi gerekir. Çünkü işlerin bu kadar çığrından çıkmasında aslan payı kendilerine aittir.
  34 -4 ... prot
 • uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı

  .
  Yerinde karardır.
  Adam, bakış açınızı, iyi ya da kötü yazar oluşunuzu, eğitimini, kişiliğinizi sorgulamıyor, yazın da, edepten, ahlaktan uzaklaşmadan, hakaret etmeden, saykoluk etmeden yazın diyor.
  Bunun neresi yanlış ya da gereksiz?!

  Hiçbir aklı selim ve erdemli insan, sòzlüğün bu durumunu görmezdrn gelip, sol framede akan tiksinç başlıkları görüp, " banana yeaaa" diyemez, dememelidir.

  Buraya vakit ayırıp, emek verip, ardından bu utanç tablosundan rahatsız olmuyorsan, zaten yazar mazar değilsindir.
  Saygı duymadığın, sahiplenmediğin bir ortamda ne işin var o zaman aga!
  Manyak mısın sen?!

  iyiliğin, güzellliğin, erdemin yerle yeksan edilişini izlerken, zerre rahatsız olmuyorsan, tepki vermiyorsan, tüm hakaretleri, seviyesizliğu hak ediyorsun o zaman!

  Bırak ananî s..ksinler, bacının şeyine kerpeten soksunlar, regl çayı içirsinler, sen annenle seviş, kuzenin sana sakso çeksin, milli ve manevi değerlerin içine sıçılsın ve sen seyret öyle mi?!

  Tepkiyi gereksiz gör öyle mi?!

  O zaman hakediyorsun arkadaş!
  Sòzlüğü güle güle kullan!

  Başta zall olmak üzere bu rezalete göz yumarak destekleyen mod ve yetkililere de, akıl, fikir, sorumluluk ve bilinç diliyorum!

  Edith Piaf:

  Sözlükte yazıp yazmama, ara verme, ya da vermeme, kişinin kendi kararıdır.
  Tepki duyup, bu rezaleti dile getirip, ardından entry de girebilir.
  Sorun yazıp yazmamak değil, bu vehameti dillendirecek yüreğe ve Erdeme sahip olmaktır.
  Dönüş olduğunda, çok eğleneceğiz diyerek gülünç orgazmlar yaşamak, sahiden hüzün verici!
  25 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 • uludağ sözlük aktroll organize ekipler amirliği

  .
  çoğunluğunu fetöcüler oluşturuyor efenim.

  tiamat sen sus amk fetöcüsü.

  kendini vatansever sanıyor ya hain ibne.
  5 -1 ... kartalatt
 • evleniyorum sözlük

  .
  EVET BEYLER Temmuz'da evleniyorum. Yaş oldu anasının amı, şu çirkinlikle bize bakacak birini de hazır bulmuşken ne olur ne olmaz diye atılımı yaptım, kararı verdik.

  düğünüme hepinizi bekliyorum.
  48 -12 ... alkolik oldum
 • azrail i döven tarikat şeyhi

  .
  "yeter diyordu azrail, artik vurma diyordu, ben bu kadarini kaldiramam diyordu; gavs ise vurmaya devam ediyordu, azrail'in goz yaslarina bakmiyordu..."

  azrail i döven tarikat şeyhi
  8 -1 ... pillars of creation
 • favlayan kadın yazarın asıl amacı

  .
  ilk favlayanla sevişeceğim tamam.
  (bkz: tercihen bayan)

  edit: yürü gidin la, bayan dedim!
  protez sen bari yapma la!

  edit2: liste yapıp yabıştıracam bak buraya!
  3 ... 0fu0